

Steve Clarke a demisionat din funcţia de selecţioner, după eliminarea Scoţiei de la Cupa Mondială. Federaţia Scoţiană de Fotbal a anunţat plecarea sa într-un comunicat la doar câteva momente după victoria Croaţiei asupra Ghanei, sâmbătă, care a trimis Scoţia acasă.