Simona Halep a scris doar câteva cuvinte după ce a fost eliminată de la turneul din Hong Kong: "Pas cu pas"

Simona Halep

Pas cu pas, mergem înainte, a scris Simona Halep pe Instagram, după ce a fost eliminată, luni, în primul tur la turneul WTA250 din Hong Kong.

Simona Halep, după eliminarea de la turneul de la Hong Kong: "Pas cu pas, mergem înainte"

„Pas cu pas, mergem înainte. Mulţumesc Hong Kong pentru wildcard”, a scris Halep.

Simona Halep, locul 883 WTA, a fost învinsă, luni, în primul tur al turneului WTA 250 de la Hong Kong, cu premii de 267.082 de dolari.

Halep (33 de ani) a fost învinsă de sportiva chineză Yue Yuan (26 de ani, locul 44 WTA), scor 6-3, 6-3.

Halep a condus în setul doi cu 3-0, dar a fost egalată şi apoi a pierdut setul, scor 3-6. Meciul a durat o oră şi 22 minute.

Pentru prezenţa în primul tur la Hong Kong, Halep va primi 2.890 de dolari şi un punct WTA.

La începutul acestei luni, Halep a fost la Hong Kong şi la turneul WTA 125, unde a fost eliminată în turul doi. Simona Halep a revenit în octombrie, după o pauză de patru luni şi jumătate.

Afla mai multe despre: simona halepsimona halep hong kong