Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a decis, sâmbătă, să i se acorde gimnastei Ana Maria Bărbosu medalia de bronz în concursul de sol de la Jocurile Olimpice, iar Sabrina Maneca Voinea să încheie competiţia pe locul 4.
Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) a decis, sâmbătă, să i se acorde gimnastei Ana Maria Bărbosu medalia de bronz în concursul de sol de la Jocurile Olimpice, iar Sabrina Maneca Voinea să încheie competiţia pe locul 4.
Preşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport (ANS), Elisabeta Lipă (59 de ani), a oferit prima reacţie după scandalul declanşat la gimnastică la Jocurile Olimpice de la Paris.
Gimnasta Ana Maria Bărbosu s-a clasat, joi, pe locul 20, în finală la individual-compus, la Campionatele Mondiale de la Liverpool. Vineri, intră în finala similară Gabriel Burtănete.