VIDEO | Final interzis cardiacilor în Poli Iaşi - Unirea Slobozia! Jesus Fernandez a apărat un penalty în minutul 90+16

Poli Iași

Poli Iaşi s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa celor de la Unirea Slobozia, în penultima partidă a etapei a 13-a din Superliga.

Echipa antrenată de Emil Săndoi a cucerit cele trei puncte la partida de pe teren propriu împotriva nou promovatei Unirea Slobozia.

Gheorghiţă a deschis scorul în prima repriză a partidei, cu un gol cu capul, din corner. Filip Ilie putea fi salvatorul lui Mihalcea la Iaşi, dar reuşita "nouarului" de la Slobozia a fost anulată pe motiv de offside.

În minutul 90+13, arbitrul Radu Petrescu a dictat lovitură de pedeapsă pentru oaspeţi. Toma, veteranul din apărarea echipei lui Adi Mihalcea, a executat penalty-ul apărat eroic de Jesus Fernandez, portarul spaniol al celor de la Poli Iaşi.

Camara a încercat să trimită în poartă, din deviere, dar un coechipier a intervenit nefericit iar mingea a ieşit pentru o repunere din careul mic. Astfel, Poli Iaşi s-a impus la limită şi a obţinut cele trei puncte, pentru un total de 17, după 13 etape.