


Fernando Muslera a fost scos de pe teren la pauză de selecţionerul Uruguayului, Marcelo Bielsa, în urma unei prestaţii dezastruoase, în meciul pierdut cu 1-0 în faţa Spaniei, rezultat care a pus capăt unui parcurs modest al sud-americanilor la Cupa Mondială.