Ce simt fotbaliştii lui CFR Cluj, deşi au pierdut puncte în clasament: "Avem valoarea să ne batem până în ultimele meciuri la campionat"

CFR Cluj

Fotbalistul lui CFR Cluj, Ciprian Deac, a reacţionat, după echipa lui Adi Mutu a pierdut puncte la Galaţi.

Ciprian Deac, după Oţelul - CFR Cluj 2-2

CFR Cluj a încheiat la egalitate marţi seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 28-a din Superligă. Meciul s-a terminat dramatic, cu golul marcat de Cisotti din penalty.

După cele 90 de minute şi cele două puncte pierdute, Ciprian a tras concluziile.

”Am reuşit să înscriem înainte de pauză. Apoi am intrat mai bine în repriza a doua. Am văzut multe în fotbal. O echipă matură nu trebuia să primească gol în ultimele minute.

Acolo a fost o greşeală colectivă, nu că a făcut Muhar penalty. Voi fi suspendat pentru următorul meci. Suntem 30 de jucători şi nu are nimeni locul de titular asigurat.

Nu se va simţi lipsa mea. Cei care vor juca vor da 100%. S-au mai rulat jucători, pentru că avem un lot numeros.

Se vor înjumătăţi punctele şi vom vedea. Cred că avem valoarea să ne batem până în ultimele meciuri la campionat”, a spus Ciprian Deac, la flash-interviu.

CFR Cluj ocupă locul secund în Superligă, cu 49 de puncte, iar Oţelul e pe locul 11, cu 33 de puncte.

Afla mai multe despre: ciprian deacotelul cfr cluj