Irina Bara, nevoită să abandoneze în finala turneului ITF de la Koper! Românca a fost la un pas de a câştiga şi la simplu, după victoria de la dublu

Tenis

Irina Bara a pierdut finala turneului ITF de la Koper, după ce a fost nevoit să abandoneze.

Irina Bara, nevoit să abandoneze în finala turneului ITF de la Koper

Jucătoarea de tenis Irina Bara, locul 280 mondial, a abandonat, duminică, în finala turneului ITF de la Koper, în setul trei al meciului cu spaniola Aliona Bolsova, locul 148 mondial.

Bara a câştigat primul set cu 6-3, dar l-a pierdut pe al doilea cu 2-6. În setul trei, Bara a abandonat la scorul de 4-1 pentru Bolsova şi după două ore de joc.

Sâmbătă, Irina Bara şi Andreea Mitu au câştigat proba de dublu a turneului din Slovenia.

Afla mai multe despre: irina bara