PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a eliminat Panathinaikos în sferturi

Fotbal

PAOK a reuşit să se califice în semifinalele Cupei Greciei, după ce a învins-o pe Panathinaikos.

PAOK Salonic s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, joi seară, în semifinalele Cupei Greciei, trecând în sferturile de finală de Panathinaikos.

Săptămâna trecută, PAOK s-a impus cu 2-0 în meciul tur al sferturilor, pe teren propriu. Joi, în retur, pe terenul echipei Panathinaikos, scorul a fost 1-1.

Au marcat Cerin ’18 pentru gazde şi Oliveira ’78 (penalti) pentru PAOK. De la PAOK a fost eliminat Thomas, în minutul 90+2. În semifinale, echipa lui Răzvan Lucescu va întâlni Lamia.

Afla mai multe despre: lucescu