Răzvan Lucescu, victorie importantă în campionatul Greciei, 4-2 cu Volos! Şi Al Sharjah, echipa pregătită de Cosmin Olăroiu, a câştigat în ultima etapă

Fotbal

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, şi echipa lui Cosmin Olăroiu, Al Sharjah, au obţinut victorii, duminică, în meciurile disputate în Grecia, respectiv în Emiratele Arabe Unite.

Răzvan Lucescu şi Cosmin Olăroiu, victorii în ultima etapă de campionat

În Grecia, PAOK a învins Volos, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, în play-off-ul campionatului. Echipa lui Lucescu a avut 4-0, prin Ingasson ‘6, Narey ’16, ’27 şi Dantas ‘45+5.

Volos a înscris în repriza secundă două goluri, prin Tsonakis ’59 şi Ozegovic ’88.

PAOK ocupă locul patru în clasament, cu 60 de puncte, în timp ce Volos este pe şase, cu 40 de puncte. Lider este AEK Atena, care are 69 de puncte.

În Emiratele Arabe Unite, Al Sharjah a învins pe teren propriuu Al Dhafra, scor 1-0. A înscris Saleh, în minutul 75.

Al Sharjah ocupă locul trei în clasament, cu 42 de puncte, iar Al Dhafra este ultima, cu opt puncte. Lider este Shabab Al-Ahli Dubai, care are 49 de puncte.

Afla mai multe despre: olăroiu