VIDEO | Dortmund a umilit-o 6-1 pe Koln, Leipzig a pierdut surprinzător cu Bochum! Rezumatele, AICI

Bundesliga

Dortmund s-a distrat cu Koln în a 25-a etapă a Bundesliga, în timp ce Leipzig s-a ”împiedicat” cu Bochum.

Dortmund a umilit-o 6-1 pe Koln, Leipzig a pierdut surprinzător cu Bochum

A fost măcel la Dortmund! În prima repriză, Borussia a marcat de patru ori în 20 de minute. Victimă a fost Koln. Guerreiro şi Haller au făcut 2-0 în două minute.

A urmat recitalul lui Reus şi Malen. Acesta din urmă a reuşit un gol spectaculos pentru 4-0. A marcat şi Koln, prin Selke, dar a fost doar pentru statistică.

Coşmarul a continuat şi în repriza a doua. Haller şi Reus au reuşit dubla şi Borussia s-a impus cu 6-1. Momentan, a urcat pe primul loc în Bundesliga, cu un punct peste Bayern.

Umilită de City în Liga Campionilor, Leipzig a comis-o şi în campionat. A pierdut cu Bochum şi e în pericol să piardă podiumul în Bundesliga. Masovic a marcat singurul gol al meciului. Leipzig s-a trezit târziu. Andre Silva a lovit bara în prelungiri.

Afla mai multe despre: bundesliga