Răzvan Lucescu a urcat pe locul secund în Grecia, la un punct de liderul AEK! PAOK a învins cu 3-1 în deplasare, după ce a fost condusă

Echipa greacă PAOK Salonic, pregătită de antrenorul român Răzvan Lucescu, s-a impus duminică, în deplasare, scor 3-1, în faţa echipei Panetolikos, în etapa a 24-a din Super Liga greacă.

Gazdele au condus cu 1-0, din minutul 5, cu golul lui Chatzitheodoridis, iar PAOK a fost nevoită să lupte pentru a pleca cu puncte de la Agrinion. Elevii lui Lucescu jr au egalat prin autogolul lui Torrejon, din  minutul 72, iar în minutul 73 au trecut la conducere, după reuşita lui Zivkovic. Konstantelias a închis tabela în minutul 90 şi PAOK s-a impus cu 3-1.

Formaţia antrenată de răzvan Lucescu se află pe locul secund în clasament, cu 54 de puncte, la numai un punct de liderul AEK Atena. Panetolikos este pe 11, cu 19 puncte.

PAOK a câştigat în deplasare, la Panetolikos, scor 3-1.

Afla mai multe despre: răzvan lucescupaokrăzvan lucescu grecia