Răzvan Marin a fost integralist la Cagliari, în meciul cu Como! Cum s-a încheiat partida din etapa a doua din Serie A

Serie A

Echipa italiană Cagliari, la care joacă şi românul Răzvan Marin, a temrinat la egalitate luni seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Como, în cadrul etapei a doua din Serie A.

Cagliari şi Como au încheiat la egalitate, 1-1. Răzvan Marin a fost integralist la Cagliari

Cagliari a lovit bara în minutul 13, prin Zito Luvombo, iar în cele din urmă gazdele au reuşit să deschidă scorul în minutul 44, când Roberto Piccoli l-a învins pe veteranul de 41 de ani din poarta lui Como, spaniolul Pepe Reina.

Oaspeţii au egalat în minutul 53, prin Cutrone, iar gazdele nu au mai putut înscrie, chiar dacă Răzvan Marin şi-a încercat şansa cu un şut de la distanţă, în minutul 86.

Mijlocaşul român a fost integralist la Cagliari şi a primit un cartonaş galben în minutul 63.

Cagliari are două puncte din două meciuri şi se află pe locul 12 în Serie A.

Afla mai multe despre: cagliari comorazvan marin cagliari