Ce a fost nevoit să facă şoferul autocarului FCSB, după ce a rămas blocat în intersecţie. Situaţia semnalată de un martor: "Culmea"

FCSB a încheiat perfect, joi, odată cu victoria în faţa lui FC Voluntari, din Superliga, însă a avut probleme cu autocarul, în aceeaşi zi. Un martor a semnalat faptul că poliţia nu a intervenit pentru a fluidiza traficul, iar şoferul a fost nevoit să se descurce.

Blocat şi pus într-o situaţie delicată, şoferul autocarului FCSB s-a descurcat cum a putut

FCSB a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii. Deşi gazdele au deschis scorul prin Andrei Dumiter, Florinel Coman a rezolvat meciul în doar câteva minute, cu cele două reuşite din a doua repriză.

Totuşi, ziua a început cu câteva bătăi de cap pentru cei care se ocupă de autocarul FCSB, întrucât acesta a rămas blocat în intersecţia Berceni cu Creţeşti, în jurul prânzului.

Programul echipei nu a fost afectat, întrucât jucătorii se aflau în baza FCSB, în pregătirea partidei de joi seară, în faţa celor de la FC Voluntari.

Din păcate, traficul din zona Berceni a fost îngreunat din cauza defecţiunii suferite de autocar, iar un martor a povestit că şoferul a fost nevoit să gestioneze o situaţie delicată.

Conform b365.ro, o bucureşteancă a relatat faptul că în intervalul 11:40 - 14:20, cât timp autocarul a stat imobilizat, şoferul FCSB a fost cel care a încercat să dirijeze traficul, întrucât niciun echipaj de poliţie n-a ajuns la faţa locului pentru a fluidiza traficul şi aşa încărcat.

În imaginile apărute, şoferul a fost surprins în timp ce dirija maşinile şi se scuza pentru situaţia produsă în zona aglomerată.

În cele din urmă, autocarul FCSB a fost tractat din mijlocul drumului.

La meciul din Voluntari, FCSB a ajuns cu un alt autocar şi a câştigat cu 2-1, după cele 90 de minute.

FCSB este liderul Superligii cu 61 de puncte, cu 10 mai multe decât Rapid şi cu 12 mai multe decât ocupanta locului al treilea, CFR Cluj. Ultima echipă clasată pe loc de play-off este U Cluj, care are 38 de puncte după 28 de meciuri.

Afla mai multe despre: sofer autocar fcsbautocar fcsbvoluntari fcsb. autocar fcsb blocat bucuresti