Echipa UTA Arad a învins luni, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCSB, căreia i-a administrat prima înfrângere din acest sezon. Doi jucători ai bucureştenilor au fost eliminaţi - Pantea şi Coman.
Echipa UTA Arad a învins luni, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia FCSB, căreia i-a administrat prima înfrângere din acest sezon. Doi jucători ai bucureştenilor au fost eliminaţi - Pantea şi Coman.
FCSB a înregistrat prima înfrângere din Superliga, în acest sezon, dar problemele nu s-au terminat. În etapa următoare, cu Universitatea Craiova, doi titulari au devenit indisponibili, iar Vlad Chiricheş aşteaptă rezultatele situaţiei sale medicale, după ce a ieşit accidentat cu UTA.
Centralul George Găman a fost în centrul atenţiei în prima repriză a meciului UTA - FCSB. El a luat mai multe decizii importante, printre care un penalty acordat pentru gazde, unul refuzat pentru oaspeţi şi eliminarea lui Alexandru Pantea.