Clubul Sepsi Sfântu Gheorghe s-a văzut nevoit să-şi recunoască înfrângerea la negocierile cu Marius Ştefănescu (25 de ani), care a ales să plece la FCSB, în ciuda dorinţei acţionarului Laszlo Dioszegi.
Clubul Sepsi Sfântu Gheorghe s-a văzut nevoit să-şi recunoască înfrângerea la negocierile cu Marius Ştefănescu (25 de ani), care a ales să plece la FCSB, în ciuda dorinţei acţionarului Laszlo Dioszegi.
În direct la Orange Sport, Mihai Stoica a anunţat că FCSB nu va insista să-l transfere pe Marius Ştefănescu (25 de ani), fotbalstul lui Sepsi care a primit "interzis" la echipa "roş-albastră" după ce clubul lui Laszlo Dioszegi a fost arătat cu degetul pentru că Ştefănescu a lipit din primul 11 la ultimele meciuri contra formaţiei din Bucureşti.
Patronul celor de la Sepsi, Laszlo Dioszegi, nu i-a rămas dator lui Victor Angelescu, după ce acţionarul minoritar al celor de la Rapid a insinuat că Marius Ştefănescu a fost cedat, deja, la FCSB.