Poliţe plătite! Ironia lui Neagoe la adresa FCSB s-a lovit de replica lui MM Stoica: "N-aş mai face asta. Eu aş putea discuta despre altceva"

Managerul general al FCSB, Mihai Stoica, i-a răspuns antrenorului Universităţii Craiova, Eugen Neagoe, care s-a arătat entuzismat de jocul prestat de echipa olteană pe Arena Naţională. Mai mult, tehnicianul s-a arătat deranjat, imediat după meci, că echipa bucureşteană a fost lăudată excesiv pentru jocul bun.

Mihai Stoica i-a răspuns lui Eugen Neagoe după FCSB - Universitatea Craiova: "N-aş mai face ironii când echipei mele i se trece cu vederea asta"

În prima etapă a play-off-ului Superligii, FCSB şi Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, pe Arena Naţională, după două reprize diferite. Oaspeţii au controlat-o pe prima, iar gazdele au forţat evitarea eşecului în repriza secundă.

După meci, Eugen Neagoe s-a declarat "speriat de ce s-a spus înainte de joc, că toată lumea vorbea că joacă FCSB spectaculos". Antrenorul a scos în evidenţă că FCSB n-a ajuns la poartă în primele 45 de minute.

Replica lui MM Stoica a sosit la câteva zile distanţă, iar acesta a vorbit despre penalty-urile neacordate echipei finanţate de Gigi Becali.

"N-o să fac ironii cum a făcut Neagoe. Ok, aş putea discuta despre cele trei penalty-uri clare refuzate nouă. N-am făcut o primă parte reuşită, pentru că am dat peste o echipă bună, agresivă, care s-a închs bine cu Screciu şi Mateiu, cu Ivan într-o dispoziţie bună de joc, iar golul (n.r. - lui Markovic)... Când un jucător driblează patru fotbalilşti, ai o probemă. Nu e scuzabil. Noi n-am fost bine, am fost bine în partea a doua a meciului.

Penalty mai clar decât la Ivan nu există, galben, penalty, se duce direct în el, nu are nicio treabă cu mingea. Pentru ce avem VAR? Nu înţeleg. Cotul stâng îl loveşte în cap pe Cristea apoi, penalty cât casa!

Aş fi puţin mai rezervat, n-aş mai face ironii când echipei mele i se trece cu vederea un fault în suprafaţa de pedeapsă", a declarat Mihai Stoica pentru Orange Sport

Ce spunea Eugen Neagoe despre FCSB, după ce Universitatea Craiova a dominat doar prima repriză

"M-am şi speriat de ce s-a spus înainte de joc, că toată lumea vorbea că joacă FCSB spectaculos, dar prima repriză nu au ajuns la poartă, niciun şut pe poartă. După acel fault a fost unul.

Cred că am controlat în totalitate prima repriză şi meritam o diferenţă mai mare. Dar repriza a doua am început modest, ei au avut 20-25 de minute bune, ne-au pus sub presiune, era normal, le-am şi spus băieţilor, trebuia să pasăm mai mult.

Dar în prima repriză, FCSB nu a existat, nu a ajuns în careu, asta e realitatea. Cred că ar trebui să vorbim despre asta, că am văzut ce s-a comentat despre asta înainte. E a doilea joc în nici două luni când jucăm pe Naţional Arena şi ei nu reuşesc să ne bată. Cred că ei sunt mulţumiţi cu un punct", a declarat Eugen Neagoe, imediat după FCSB - Universitatea Craiova 1-1, în startul play-off-ului.

FCSB e pe locul al treilea în Superligă, cu 30 de puncte, la cinci în spatele liderului Farul Constanţa, în timp ce Universitatea Craiova e pe locul al patrulea, cu 28 de puncte.

Afla mai multe despre: mihai stoicafcsbuniversitatea craiova