FCSB este tot mai aproape de revenirea în Ghencea. Vicecampioana României poate juca pe noua arenă chiar la derby-ul de sâmbătă cu Dinamo. FCSB şi Steaua sunt aproape de a bate palma pentru închirierea stadionului din Ghencea.
FCSB este tot mai aproape de revenirea în Ghencea. Vicecampioana României poate juca pe noua arenă chiar la derby-ul de sâmbătă cu Dinamo. FCSB şi Steaua sunt aproape de a bate palma pentru închirierea stadionului din Ghencea.
În mijlocul disputei Steaua Bucureşti - FCSB, atât în privinţa palmaresului, cât şi în privinţa stadionului, Viorel Păunescu a intervenit şi a dorit să-şi expună punctul de vedere. El consideră că echipa finanţată de Gigi Becali nu poate fi asociată cu brandul istoric al României.
Ministrul Apărării Naţionale, Angel Tîlvar, a semnat actul prin care FCSB are dreptul de a disputa partida cu Dinamo în Ghencea, însă se pare că nu a fost suficient.